آلبوم «باد صبا» با آثاری از عارف قزوینی و حسام السلطنه منتشر می‌شود

آلبوم «باد صبا» با آثاری از عارف قزوینی و حسام السلطنه منتشر می‌شود

آلبوم موسیقی «باد صبا» با صدای «مرحمت آقازاده» و با موسیقی ارشک رفیعی منتشر می‌شود. این اثر توسط ارکستر بزرگ و با آهنگ‌هایی از ابوالقاسم عارف قزوینی «حسام‌السلطنه» -موسیقی‌دان دوره قاجار- و همچنین چند قطعه فولکلور آذری مشتمل بر هشت تصنیف و دو قطعه آواز فارسی و آذری در یک‌سال اخیر ضبط شده است.
مرحمت آقازاده از خوانندگان جوان موسیقی سنتی است که آلبوم «باد صبا»، دومین اثر موسیقایی این هنرمند محسوب می‌شود.
ارشک رفیعی آهنگساز و تنظیم‌کننده آثار موسیقایی؛ با استاد شهرام ناظری شوالیه آواز ایران همکاری مداومی دارد و در سال 1393 آهنگسازی تیتراژ پایانی فیلم سینمایی «ایران برگر» به کارگردانی مسعود جعفری جوزانی و با صدای استاد شهرام ناظری بر روی شعر «دانه‌های باران» از سروده‌های سیاوش کسرایی را برعهده داشت که مورد استقبال اهالی سینما و موسیقی کشور قرار گرفت و در سال 1394 جایزه تندیس «حافظ» بهترین ترانه از پانزدهمین جشن سینمایی ـ تلویزیونی «دنیای تصویر» با دبیری زنده‌یاد علی معلم را از آن خود کرد.
رفیعی همچنین جایزه تندیس بهترین موسیقی متن برای آهنگسازی فيلم سينمايي «حكايت عاشقي» به کارگردانی احمد رمضان‌زاده و به تهیه‌کنندگی مسعود جعفری جوزانی فیلمنامه‌نویس و کارگردان سرشناس سینما و تلویزیون در سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «ابوجا» در کشور نیجریه در سال  2016 را در کارنامه هنری خود دارد.
وی که آهنگساز قطعه «برگریزان» با صدای استاد شهرام ناظری و با شعر محمود مشرف آزاد تهرانی (م.آزاد) است؛ بعد از زلزله‌زده دلخراش و ناگوار کرمانشاه، به همراه شوالیه آواز ایران این آهنگ را به مردم حادثه‌دیده آن منطقه تقدیم کردند.

منبع: موسیقی ما

(Visited 39 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *