فستیوال موسیقی الکترونیک تهران به کار خود پایان داد

فستیوال موسیقی الکترونیک تهران به کار خود پایان داد

نخستین دوره فستیوال موسیقی الکترونیک تهران با درخشش هنرمندان این حوزه در قلب پایتخت برگزار شد و استقبال دوستداران نوید آغاز جریانی جدید در موسیقی کشور را داد.
در نخستین روز از این اجراها محمد مسلمی سبک‌های مختلفی از موسیقی الکترونیک را اجرا کرد و از افرادی بود که تمامی بلیت‌های کنسرت او بفروش رفت و تمدید شد. این هنرمند درباره اجرا در نخستین فستیوال موسیقی الکترونیک تهران معتقد بود: من زیرشاخه خاصی از الکترونیک را اجرا نکردم. ترکیبی از صداهای الکترونیک را با بی پی‌ام زیر ۱۰۰ اجرا کردم. خیلی خوشحالم این فستیوال اتفاق افتاد و افتتاح شد و خستگی همه دست‌اندرکاران در رفت و همین‌طور مخاطب موسیقی یک مقدار اعتمادش دوباره جلب شد.

اشکان صدیق آذر (Ashcome) که پیش‌ازاین به‌عنوان نوازنده در ارکستر محمد علیزاده به اجرای برنامه پرداخته بود، در روز اجرایش با استقبال دوستداران موسیقی روبه‌رو شد و همه ارکستر محمد علیزاده نیز به‌عنوان مهمان در سالن اجرای برنامه‌اش حضور داشتند. محمدصادقی (ممسی) از دیگر مهمانان این اجرای جذاب و پرتحرک بود که با استقبال دوستداران موسیقی روبه‌رو شد.

الکترو، الکتروهاوس، هاوس، ترپ، چیل اوت از فضاهایی بود که در اجرای این هنرمند شنیده شد.

Elemaun و Xashrav هنرمندانی بودند که در شب سوم فستیوال به اجرای برنامه پرداختند.

در اولین سئانس از این اجرا، علی پناهی در قالب پروژه اِلِمان به روی صحنه رفت، پروژه‌ای که به گفته او از سال ۲۰۰۸ آغازشده و کشورهای زیادی را پیموده است و پس از اجرا در شیراز به این فستیوال رسیده است.

این هنرمند درباره اجرای خود گفت: سبک این پروژه عملاً تلفیقی از موسیقی اکسپریمنتال و الکترونیک است و بر پایه‌ی موسیقی نواحی و مقامی ایرانی استوار است. در این پروژه سعی شده موسیقی مقامی و نواحی به شکلی مدرن‌تر و به‌روزتر از قبل به مخاطب عرضه شود تا بتواند اتفاقی جدید در موسیقی خلق کند و برای مخاطب شکل و حالتی جذاب به خود بگیرد.

اما سئانس دوم اجرای شب دوم متعلق به خشایار روانگر بانام هنری xashrav بود که پیش‌تر قطعات او را به‌صورت جداگانه و در همکاری با گروه دنگ شو دیده و شنیده‌ایم.

روانگر در این اجرا با نشان دادن روی جدیدی از موسیقی الکترونیک و استفاده از سازهای زنده نظیر گیتار، ساکسیفون و درامز اتفاق جدیدی را در این سبک از موسیقی برای مخاطبان رقم زد.

محمد رجبی، Ali i.A.N، M.H Project سه هنرمندی بودند که در شب سوم فستیوال به اجرای برنامه پرداختند.

پویا معمارزاده، میلاد مأوی، رضام و محمد حسین مسلمی (m.h.project) اعضای گروه دنگ شو، امیر ارجینی و… از جمله مهمانان فستیوال در روزهای گذشته بودند.

حمید خسروبیگی مدیریت این فستیوال را بر عهده داشت.

منبع: هنرآنلاین

(Visited 41 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *