چینود، راک شرقی اجرا می‌کند

چینود، راک شرقی اجرا می‌کند

وحید کریمی فرد سرپرست، نوازنده گیتار و تنظیم‌کننده گروه چینود از اجرای این گروه در فستیوال موسیقی شب شنبه‌ها در تاریخ 12 اسفندماه سال جاری خبر داد. وی درباره سبک و سیاق گروه گفت:
می‌توان گفت این گروه یک گروه راک‌ است که کششی به سمت موسیقی شرقی دارد اما به لحاظ ساز بندی و فرم و خشن بودن کمی‌ هم متفاوت با راک است.
از سال ۱۳۹۳ که امیر بنکدار تهرانی(آهنگساز) چند اثر را ساخته بود و با یک گروه کار می‌کرد، گروه چینود شکل‌گرفته بود. جا دارد که بگویم‌ چینود به معنای پل رستاخیز است. مسائلی که پیش می‌آید سبب می‌شود گروه نتواند به کار خود ادامه دهند. امسال من با امیر آشنا شدم.ابتدا تصمیم گرفتیم کارها را رکورد کنیم و آلبومی با قطعات با کلام‌ و بی‌کلام تهیه کنیم.در چند مرحله به دنبال گیتاریست هم بودیم.البته انتخاب سختی بود.چون من آدم جدی‌ای هستم و به‌راحتی نمی‌توانستم باکسی کار کنم. در همین حین با درامری به نام حسین زاهدی(از اعضای گروه اِکوان) آشنا شدیم که تمایل داشتیم باهم همکاری کنیم و سپس کسرا جلالی به‌عنوان نوازنده گیتار لید به ما اضافه شد و تصمیم گرفتیم علاوه بر رکورد قطعات به اجرای لایو هم‌ بپردازیم. چون طی سال‌های اخیر، هنرمند موسیقی راک راحت‌تر مجوز فعالیت می‌گیرد.
وی درباره برگزاری کنسرت گروه چینود گفت:
ما چهار قطعه از خود گروه و چهار قطعه از گروه‌های دیگر را به اجرا خواهیم درآورد که تابه‌حال در ایران توسط کسی اجرانشده و از موزیک‌های پرطرفدار است. دو قطعه از گروه دز و دو قطعه دیگر از گروه سپوترا است. اجرای ما احتمالاً مشترک با گروه‌هایی دیگر است.
منبع: ریتم نو
(Visited 65 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *