مجید ناظم‌پور جلد چهارم «مهارت عودنوازی» را منتشر کرد

مجید ناظم‌پور جلد چهارم «مهارت عودنوازی» را منتشر کرد

جلد چهارم از مجموعه کتاب‌های «مهارت عودنوازی» که شیوه‌ی آموزش و یادگیری علمی و اصولی ساز عود (بربت) است، توسط مجید ناظم‌پور نوازنده و پژوهشگر ساز عود تالیف و روانه بازار شدمجید ناظم‌پور سال‌هاست مشغول پژوهش پیرامون عود در کشور های مختلف است و درباره‌ی شیوه نوازندگی وشیوه آموزش آن در کشور های مختلف و تاریخچه آن تحقیق کرده است. تحقیقات در باب تاریخچه عود منجر به تالیف کتاب داستان بربت (مروری بر تاریخ پنج هزار ساله ساز عود) شده و این محقق درباره‌ی شیوه آموزش کتاب «مهارت عود (بربت) نوازی» را تالیف کرده است. این کتاب در چهار جلد تالیف شده است که اکنون جلد چهار م هم بهمراه سی دی های آموزشی منتشر شده است.

این نوازنده درباره‌ی این اثر گفته است:

در تالیف این کتاب‌ها به سه عنصر اصلی توجه داشتم اولا کتاب به گونه‌ای طراحی شده که منطبق بر روش اصولی وعلمی وبین المللی آموزش این ساز است. ثانیا منطبق با موسیقی ایرانی است و هنرجو به‌خوبی یاد می‌گیرد که چگونه با مهارت ردیف موسیقی ایرانی را به وسیله ساز عود اجرا کند. ثالثا به‌خاطر تحصیلاتم که روان شناسی است، سعی کردم در تالیف این کتاب دانش روان شناسی خود را نیز به کار برم تا بازده کتاب و پیشرفت هنر جو را تسریع بخشم

منبع: موسیقی ما

(Visited 67 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

1 comment

  • آقای ناظم پور باسواد بربط با ط است نه ت من نمی دانم برخی از نوازندگان این ساز چگونه و از کجا به این نتیجه رسیده اند که به تاریخ کهن ساز ها و اسامی آن دست می برند. کافیست به تمامی فرهنگ های معتبر لغات فارسی مراجعه کنید تا ببینید املای صحیح بربط چیست و از آن مهمتر ریشۀ نام این ساز از کجا آمده. لطفا به فرهنگ معین ، عمید و دهخدا مراجعه کنید و از همه مهمتر به دیوان حافظ و بیت (صراحی گریه و بربط فغان کرد)
    اگر نمی توانید یا نمی خواهید از املای درست استفاده کنید لااقل همان نام عود یا العود را بر ساز خود بگذارید.

    پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *