آلبوم «بزم حریفان» رونمایی شد

آلبوم «بزم حریفان» رونمایی شد

 آلبوم “بزم حریفان” از سوی موسسه فرهنگی هنری آوای ساز خورشید با حضور جمعی از اهالی موسیقی رونمایی شد.

آهنگسازی و نوازندگی ساز سنتور این اثر به عهده سهیل حسنوی است و نوازندگی سازهای کوبه‌ای توسط شایان ریاحی انجام شده است.

در ابتدای این نشست قطعاتی از این اثر موسیقایی توسط این دو نوازنده نواخته شد. سپس سهیل حسنوی درباره این اثر گفت: اگر سیاوش کامکار نبود شاید من به جامعه هنری معرفی نمی‌شدم. این آلبوم تلفیقی از موسیقی ایرانی و موسیقی غیر ایرانی است. ضبط این اثر دو سال زمان برده است و چون سواد استودیویی بالا رفته است بهتر از آلبوم قبلی شده است. کسانی که موسیقی بی‌کلام گوش می‌کنند درک عمیقی از موسیقی دارند.

حسنوی در ادامه افزود: آلبوم تلاطم آزمون‌وخطا بود ولی در این اثر موسیقایی ریتم نقش مهمی دارد.

سپس شایان ریاحی تأکید کرد: همکاری با سهیل حسنوی در این آلبوم سبب شد به دستاوردهای تازه‌ای در ترکیب سازهای کوبه‌ای برسیم که شاید در چند ماه آینده در قالب مسترکلاس برگزار شود.

در ادامه این نشست سیاوش کامکار نوازنده سنتور خاطرنشان کرد: خوشبختانه درک موزیسین‌ها بالا رفته است زیرا به صدابردار اجازه صحبت می‌دهند. ما هنرمندان باید از یک دیگر حمایت کنیم.

پدرام درخشانی نوازنده و آهنگساز گفت: سهیل حسنوی با گوش کردن نظرات دیگران ره چندین ساله را با این اثر طی کرده است. به نظر من باید تعصب درباره سازها را کنار بگذاریم تا پیشرفت کنیم.

میلاد کیایی نوازنده سنتور و آهنگساز در پایان این نشست گفت: این اثر موسیقایی بسیار خوب است فقط کاش یک قطعه با تنبک در این آلبوم وجود داشت. در این اثر بیشتر جنبه‌ها مثبت بود. کاش زمانی که من هم شروع کردم صدابردارانی بودند که به نوازندگی هم وارد بودند.

آلبوم “بزم حریفان” شامل هفت قطعه با عنوان “حلقه سماع”، “برکه باغ”، “باده مست”، “بارش شهابی” و…. است.

اولین آلبوم سهیل حسنوی با عنوان “تلاطم” اردیبهشت 1394 منتشر شد.

منبع: هنر آنلاین

(Visited 47 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *