گروه لیان در فستیوال کلتیک کانکشن اسکاتلند به روی صحنه رفتند

گروه لیان در فستیوال کلتیک کانکشن اسکاتلند به روی صحنه رفتند

گروه لیان دو اجرا را در انگلستان و اسکاتلند روی صحنه برد که در اجرای گلاسکو، نی‌انبان ایرانی با سازی از همین خانواده که به اسکاتلند تعلق دارد، نواخته شدند.

محسن شریفیان (پژوهشگر و نوازنده نى انبان ایرانى) با همراهى حمید اکبرى و اکلو فرامرزى راهى فستیوال بین‌المللى «کلتیک کانکشن» در اسکاتلند شدند.

فستیوال بین‌المللى موسیقى کلتیک کانکشن یکى از معتبر‌ترین فستیوال‌هاى فولک دنیاست که اواخر ماه ژانویه هر سال در شهر گلاسگو برگزار و میزبان بیش از ١٠٠ هزار نفر از علاقمندان به موسیقى سراسر دنیا مى‌شود.

در این جشنواره بیش از سیصد کنسرت برگزار خواهد شد و در بخش جانبى فستیوال، فعالیت‌هاى متنوعى همچون برگزارى ورک شاپ‌ها، سخنرانى و… نیز انجام مى‌شود.

گروه لیان از بوشهر و سه نوازنده‌ى اسکاتلندی دیوید شِدِن، گراهام مکنزى و پابلو لافونته در تاریخ ١۴ بهمن که مهم‌ترین روز فستیوال و اختتامیه آن است، در سالن «رویال کنسرت هال» شهر «گلاسکو» اسکاتلند روى صحنه رفت.

محسن شریفیان که به تازگى کتاب آموزش نی انبان را منتشر کرده است، گفت: علاوه بر این برنامه گروه لیان جداگانه در روز ۶ بهمن در لندن نیز به اجراى کنسرت خواهد پرداخت. این برنامه به دعوت مرکز مطالعات هنر ایران (Iran Art Research) برگزار مى‌شود که بخشى از عواید آن به نفع زلزله‌زدگان کرمانشاه صرف خواهد شد.

منبع: موج آنلاین

(Visited 35 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *