اعتراض دانشجویان رشته موسیقی/ احترام به هنر را به دانشگاه برگردانید

اعتراض دانشجویان رشته موسیقی/ احترام به هنر را به دانشگاه برگردانید

دانشجویان رشته موسیقی نسبت به رفتار برخی از مدرسان دانشگاهی رشته خود معترض شده و با انتشار بیانیه ای خواستاری رسیدگی به این مساله شدند.

بابک ولی پور مدرس و نوازنده گیتار توضیح داد: دانشگاه به عنوان یکی از نهادهای مهم در رشد آگاهی جامعه همواره با چالش‌هایی روبرو بوده و آنچه به رشد دانشگاه و برطرف کردن چالش‌ها منجر می‌شود در نسبت مستقیم با عملکرد مدیران، دانشجویان و شهروندان جامعه است. با وجود کاستی‌های دانشگاه هنوز در کشور ما افراد زیادی خواهان تحصیل در آن هستند و با فشارها و محدودیت‌های مختلف حضور در این نهاد را از اولویت‌های زیستی خود می‌دانند.

وی افزود: هرچند ورود به دانشگاه نسبت به ادوار گذشته آسان تر شده و ظرفیت‌ها در بسیاری رشته‌ها از جمله رشته‌های هنری و موسیقی افزایش چشمگیری داشته اما کیفیت آموزشی به صورت عمومی رو به صعود نبوده است.

این نوازنده درباره مشکلاتی که دانشجویان رشته موسیقی با آن رو به رو هستند، بیان کرد: دانشجویان موسیقی علاوه بر کمبود امکانات آموزشی، اتاق‌های تمرین استاندارد و به اندازه و نداشتن ساز مناسب، گاه با مدرسانی مواجهند که نه تنها از نظر علمی بلکه از نظر رفتاری نیز شایسته‌ حضور در دانشگاه نیستند. ما به خوبی آگاهیم جایگاه مدرسان دلسوز و با دانش همواره برای عموم دانشجویان و شهروندان محترم است و پیکان انتقاد دانشجویان هرگز به سمت آنان نیست و در اینجا انتقاد و اعتراض دانشجویان نسبت به مدرسانی نیست که کار خود را خوب انجام داده و در برخورد با دانشجو احترام را به جا آورده و در نهایت دانشجو موفق نشده است نمره‌ قابل قبول از آنها کسب کند، بلکه اینجا صحبت فراتر از برخوردهای شخصی است و دانشجویان از برخوردهای نامحترمانه گله‌مندند.

ولی پور تصریح کرد: توهین‌های مکرر برخی مدرسان موسیقی در دانشگاه‌های ما چنان عادی شده است که دانشجویان از مدیران گروه درخواست رسیدگی کرده‌اند اما متاسفانه اقدام درخوری صورت نگرفته و از نتایج بی‌تفاوتی مدیران انصراف دانشجو از ادامه‌ تحصیل یا افت درسی و دلسردی او بوده است. وقتی مدرسی به دلیل اعتراض دانشجویان بابت مسایل حاد رفتاری از دانشگاه کنار گذاشته می‌شود و بعد از مدتی دوباره دعوت به کار می‌شود این شائبه را در دانشجویان به وجود می‌آورد که گویا از قدرت کافی برای دفاع از حق خود برخوردار نیستند. پشتیبانی مدیر گروه موسیقی از چنین مدرسی به چه معناست؟ چرا اختلاف میان برخی مدرسان باید موجب قبول نشدن دانشجو شود؟ به هر حال در این زمینه پرسش های متعددی وجود دارد که دانشجویان خواستار پاسخ آن هستند.

منبع: مهر

(Visited 46 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *