توضیحات مدیر کل ارشاد استان کرمان درباره لغو کنسرت بنیامین

توضیحات مدیر کل ارشاد استان کرمان درباره لغو کنسرت بنیامین

ماجرای لغو کنسرت بنیامین بهادری در کرمان، واکنش های زیادی به همراه داشت. کنسرتی که قرار بود پنجشنبه پنجم بهمن 1396 در کرمان برگزار شود و نشد. بنیامین علت لغو این کنسرت را در شبکه‌های اجتماعی به حضور نوازندگان زن در گروهش ربط داد. او ادعا کرد که به دلیل حضور نوازندگان زن در میان اعضای گروهش، به او اجازه‌ی اجرا در کرمان ندادند.
همین مسئله موجب واکنش‌های بسیاری از سوی مخاطبان و علاقه‌مندان به موسیقی شد.

دو هفته از لغو کنسرت بنیامین گذشته و اکنون شاید بهترین زمان برای نگاهی دوباره به این ماجرا باشد. پای صحبت‌های محمد علیزاده مدیر کل ارشاد استان کرمان نشستیم تا ماجرا را از زبان او جویا شویم.

علیزاده در این باره گفت: لغو کنسرت بنیامین بهادری به دلیل ناهماهنگی بین مدیر گروه بنیامین و موسسه کرمانیِ برگزاری کنسرت بود. موسسه‌ی کرمانی(آوای آرشه) که تقاضای برگزاری کنسرتِ بنیامین در کرمان را ارائه کرده بود از همان اول گروهی چهار نفره را معرفی کرده بود و تا آخرین روز هم هیچ تقاضای رسمی برای افزایش تعداد نوازندگان ارائه نکرد.

او ادامه داد: در میان اسامی که به عنوان اعضای گروه به ارشاد کرمان معرفی شده بود، نام هیچ نوازنده زنی نبود. ما در کرمان مشکل برگزاری کنسرت با حضور نوازندگان بانو را نداشته و نداریم. در همین سال جاری دو گروه با حضور نوازندگان زن کنسرت‌هایشان را در کرمان برگزار کرده‌اند. یکی از این گروه‌ها گروه «رستاک» بود که تابستان سال جاری در کرمان روی صحنه رفت.

علیزاده تاکید کرد: لغو کنسرت بنیامین بهادری بیشتر از هر چیزی به علت ناهماهنگی گروه با موسسه‌ی برگزار کننده بود.

او ادامه داد: یک روز قبل از اجرا یعنی روز چهارشنبه، چهارم بهمن مدیر موسسه کرمانی با همکاران ما به صورت تلفنی صحبت می‌کند و می‌گوید که می‌خواهیم دو نوازنده به اعضای گروه اضافه کنیم. این تقاضا غیر رسمی بوده و مکاتبه رسمی در این زمینه انجام نشده است.
از آنجا که این درخواست غیر رسمی یک روز قبل از اجرا بود، برای انجام روال اداری فرصت کافی وجود نداشت. اضافه کردنِ نام دو نوازنده آن هم یک روز قبل از زمان کنسرت امکان‌پذیر نیست؛ حال این دو نوازنده چه مرد باشند چه زن هیچ فرقی ندارد. برای ما جنسیت فرد اصلا مهم نبوده است.

مدیر کل ارشاد کرمان گفت: ما بحث و مشکلی درباره حضور نوازندگان زن در کنسرت‌های کرمان نداریم.

علیزاده تاکید کرد: پس از مسائلی که بنیامین در فضای مجازی مطرح کرد و لغو کنسرتش را به حضور نوازندگان زن ربط داد، ما به موسسه کرمانی و به نماینده و مدیر گروه بنیامین پیام دادیم که چرا این ایشان این کار را کرده‌اند. اما پاسخی هم دریافت نکردیم و آنها توضیحی برای این مسئله نداشتند.

مدیرکل ارشاد کرمان در پایان گفت: ما در طول سال برنامه‌های مختلف موسیقی را حمایت می‌کنیم. همین امسال هم بعد از ایام فاطمیه در اسفندماه اجراهای مختلفی در کرمان برگزار می‌شود.

منبع: تسنیم

(Visited 47 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *