ابراز امیدواری نوری شاهرودی بر گسترش روابط فرهنگی و هنری تهران و مسقط

ابراز امیدواری نوری شاهرودی بر گسترش روابط فرهنگی و هنری تهران و مسقط

سالار عقیلی و گروه همراهش در جریان سفر به مسقط برای شرکت در مراسم افتتاحیه بخش موسیقی عرفانی جشنواره فرهنگی بین المللی عمان با سفیر ایران در این کشور عربی دیدار و گفت وگو کردند .
سالار عقیلی و گروه همراهش شامل حریر شریعت‌زاده (نوازنده دف و پیانو)، ماهور عقیلی (نوازنده تنبک)، علی خشتی‌نژاد (نوازنده تار)، علیرضا دریایی (کمانچه)، حسین محمودی‌مجد (سنتور) و محمدرضا اسکندری حجت الاسلام «نوری شاهرودی»، سفیر جمهوری اسلامی ایران و بهمن اکبری، رایزن فرهنگی ایران در مسقط دیدار کردند.
در این دیدار سفیر کشورمان در این دیدار با تاکید بر اینکه روابط سیاسی و اقتصادی دو کشور ایران و عمان در حال پیشرفت است ،گفت: نیازمند آن هستیم که روابط فرهنگی و هنری بویژه موسیقی به همراه آن، گسترش یابد.
وی ابراز امیدواری کرد: گروه‌های فرهنگی ایرانی بتوانند نقش بسزایی در توسعه و تعمیق همکاری فرهنگی میان دو ملت بویژه فرهیختگان و علاقه مندان به ایران داشته باشند.
«سالار عقیلی» نیز در این دیدار، با تقدیر از تلاش های رایزنی فرهنگی ایران جهت تنظیم این برنامه، اعلام آمادگی کرد تا در دیگر برنامه های این کشور نیز حضور پیدا کند.
بر اساس اعلام سفارت ایران در عمان ،کنسرت موسیقی «سالار عقیلی» به همراه گروه راز ونیاز به‌همت رایزنی فرهنگی ایران، امشب (دوشنبه شب نهم بهمن ماه) در افتتاحیه بخش موسیقی عرفانی جشنواره فرهنگی بین المللی عمان در مسقط پایتخت این سلطان نشین برگزار می شود.در این جشنواره موسیقی که از سوی موزه میراث فرهنگی “بیت الزبیر” به مدت چهار روز برگزار می شود، علاوه بر ایران، هنرمندانی از کشورهای مراکش، پاکستان و عمان حضور دارند.
«سالار عقیلی» هنرمند کشورمان و خواننده آوازهای سنتی و ملی به همراه گروه راز و نیاز که با همکاری رایزنی فرهنگی کشورمان در این جشنواره موسیقی حضور یافته، آغاز گر برنامه های جشنواره است.
این برنامه در هتل “شانگری‌لا” مسقط که بزرگترین هتل کشور عمان است برگزار می شود.

 

منبع: ایسنا

(Visited 33 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *