نوای «ارغوان»‌های جمعیت امام علی(ع) برای زلزله‌زدگان

نوای «ارغوان»‌های جمعیت امام علی(ع) برای زلزله‌زدگان

قرار است گروه آواز «نوای ارغوان» که متشکل از کودکان تحت پوشش «جمعیت امام علی(ع)» است،کنسرتی را برگزار و تمام عواید آن را به زلزله‌زدگان کرمانشاه اهدا کند.
کمیل هدایت‌زاده ـ نوازنده ویولن و خواننده آواز سنتی ـ که بیش از پنج سال است به عنوان مربی با این کودکان موسیقی و آواز کار می‌کند، اظهار کرد: ما قرار است کنسرت گروه «نوای ارغوان» را ۶ بهمن‌ماه در ساعت ۱۷ به روی صحنه ببریم که تمام عواید آن صرف کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه خواهد شد.
او ادامه داد: این اجرا در دو سانس برگزار می‌شود و در هر سانس ۸ قطعه اجرا خواهد شد که نسبت به اجراهای پیشین ما، چند قطعه جدید به آن اضافه شده است.
هدایت‌زاده درباره شکل‌گیری ایده این اجرا بیان کرد: اشتیاق این کودکان، مهم‌ترین چیزی که باعث شد ما به برگزاری این کنسرت فکر کنیم. آن‌ها مدام از ما می‌پرسیدند چه کاری می‌توانند برای کودکان زلزله‌زده انجام بدهند. خود این هنرجویان کودکمان این احساس نیاز را برای برگزاری این کنسرت به وجود آوردند.
او اضافه کرد: از طرفی ما می‌خواستیم این کودکان حس دگرخواهی را در صحنه و در عرصه هنری تخصصی خویش تجربه کنند؛ به معضلاتی که وجود دارد واکنش نشان بدهند و بیاموزند بدون تفکر به منافع خویش از هنرشان در راه انسانیت استفاده کنند. هنر نه برای هنر، که در خدمت انسانیت است؛ البته اشتیاق تیم نوازندگان هم یکی از بزرگترین دلایل برگزاری این کنسرت است.
هدایت‌زاده همچنین گفت: من پس از زلزله چند روز برای امدادرسانی به کرمانشاه رفته بودم و از نزدیک وضعیت آن منطقه را دیدم. شاید مبلغی که ما از فروش این کنسرت جمع می‌کنیم در مقابل دیگر کمک‌های مادی بسیار ناچیز باشد، اما هدف ما بیشتر بُعد معنوی این کنسرت است. ما می‌خواهیم به برادران و خواهران زلزله زده خود در غرب کشور این پیام را برسانیم که با این مصیبت تنها نیستند و به سایر هموطنان یادآوری کنیم که هنوز هم عزیزانمان در غرب کشور نیازمند یاری ما هستند.
گروه «نوای ارغوان» به کوشش کمیل هدایت زاده در خانه ایرانی دروازه غار جمعیت امام علی(ع) از سال ١٣٩٠ فعالیت خود را در قالب گروه موسیقی آغاز کرده و با برنامه ریزی «ریحانه سلیمانیون» تا کنون اجراهایی در مراکز فرهنگی – هنری داشته است که می‌توان از میان آن‌ها به اجرای جشن نوروز ٩٣ در دفتر سازمان ملل، اجرای در فرهنگستان هنر سال ٩٤، اجرای قطعه باران در سالن اصلی برج میلاد سال ٩٥، پنج سانس اجرا در جشنواره هنری خانه علم جمعیت امام علی (ع) و برگزاری کنسرت «آواز ارغوان» در ایوان شمس اشاره کرد.
این کنسرت موسیقی ششم بهمن‌ماه در سالن همایش دارآباد برگزار می‌شود که علاقه‌مندان می‌توانند بلیت‌های آن را از سایت تیوال خریداری کنند.

 

منبع: ایسنا

(Visited 40 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *