«شب‌های جنوب» برای دومین سال برگزار می‌شود

«شب‌های جنوب» برای دومین سال برگزار می‌شود

رویداد «شب‌های جنوب» که سال گذشته به همت موسسه «سازباز» آغاز شد، قرار است برای دومین سال متوالی روزهای 7 و 8 بهمن ماه در فرهنگسرای نیاوران برگزار شود. امسال در این رویداد پنج گروه برنامه اجرا می‌کنند که اتفاق ویژه آن حضور خالو قنبر راستگو در اجرای هر دو شب است. همچنین گروه‌های «داماهی»، «کماکان»، «سلیدون» و دوئت ماکان اشگواری و امیر صارمی هم در این رویداد حضور خواهند داشت.
«سازباز» توانسته ساختار سابق خود را حفظ و مانند هر سال علاوه بر کیفیت اجرایی، شرایط ویژه‌ای را برای مخاطبان فراهم کند که طی آن مخاطبان با خرید یک بلیت بتوانند اجرای 3 گروه را در هر شب ببینند.
«شب‌های جنوب» روزهای 7 و 8 بهمن ماه در فرهنگسرای نیاوران (ساعت 21) برگزار می‌شود که شب اول شامل اجرای خالو قنبر به همراه امید و مرتضی راستگو، گروه «داماهی» و گروه تازه تأسیس «سلیدون» است. «سلیدون» گروهی به خوانندگی مجید سالاری و با همراهی حمزه یگانه، ابراهیم علوی، مهرداد علیزاده و شجاع اشعری است که در جریان اجراهای «سازباز» شکل گرفته است. برنامه شب دوم هم با حضور گروه قنبر راستگو آغاز می‌شود و با اجرای امیرصارمی و ماکان اشگواری به عنوان دوئت ادامه می‌یابد. در نهایت هم گروه «کماکان» روی صحنه خواهد رفت. قطعات انتخاب شده توسط گروه «داماهی» تماماً جنوبی است و ماکان اشگواری هم قطعات ابراهیم منصفی را بازخوانی می‌کند.
«سازباز» نهاد فرهنگی هنریِ خصوصی و مستقلی است که پیش از این، رویدادهای «شب‌های جز» را سه سال متوالی برگزار کرده است. همچنین برگزاری کنسرت موسیقی فیلم‌های کریستف رضاعی و مشارکت در اجرای هفته موسیقی تلفیقی را در کارنامه دارد. این بار قرار است شهرکتاب فرشته هم به عنوان حامی کنار آن‌ها حضور داشته باشد.
رضا عسگرزاده به روال گذشته، صدابرداری این رویداد را برعهده دارد و بهشاد تجمل، پوستر این شب‌ها را طراحی کرده است. علاقه‌مندان می‌توانند جهت تهیه بلیت از امروز به سایت «تیوال» مراجعه کنند.

 

منبع: موسیقی ما

(Visited 38 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *