محمدرضا علیقلی: موسیقی فیلم «امپراتور جهنم» یک اتفاق نو است

محمدرضا علیقلی: موسیقی فیلم «امپراتور جهنم» یک اتفاق نو است

ساخت موسیقی فیلم «امپراتور جهنم» به کارگردانی پرویز شیخ طادی که در بخش مسابقه‌ی جشنواره سی و ششم فیلم فجر حضور دارد، توسط «محمدرضا علیقلی» به پایان رسید.

این آهنگساز با اعلام این خبر گفت: «همان امضایی که اصولاً در همه کارهای قبلی من بوده در این فیلم نیز وجود دارد با این تفاوت که فضای اکشن و هیجانی فیلم باعث شده تا حد زیادی موسیقی آن هم به همان سمت برود. به نظرم موسیقی «امپراطور جهنم» یک اتفاق نو است که در کنار کارهای قبلی من قرار می‌گیرد.»

خالق بسیاری از آثار ماندگار ادامه می‌دهد:‌ «با اینکه از سال گذشته برای موسیقی این کار با من صحبت شده بود؛ اما به دلیل تاخیرهایی که در اکران آن افتاد، این کار صورت نگرفت و در نهایت امسال و از ٤ ماه پیش ساخت موسیقی آن را آغاز کردم که هم اکنون تمام شده است.»

محمدرضا علیقلی برنده چهار سیمرغ بهترین آهنگساز در دوره‌های جشنواره فیلم فجر است که آخرین بار سیمرغ بلورین را همزمان برای دو فیلم دختر و امکان مینا در جشنواره سی و چهارم فجر دریافت کرد. «‏‎امپراطور جهنم» تازه ترین اثر موسیقایی این هنرمند است.

‏‎فیلمی که به تهیه کنندگی محمد خزایی و کارگردانی پرویز شیخ طادی ساخته شده است. «‏‎امپراطور جهنم» با پژوهش و مستنداتی که طی ٤ سال انجام شده است به پشت پرده‌ی گروهک تروریستی داعش می‌پردازد و در این میان به نقش مهم آل سعود اشاره می‌کند.

 

منبع: موسیقی ما

(Visited 41 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *