حمیدرضا نوربخش در پیامی از «ایران فرهنگی» و «جایزه باربد» گفت

حمیدرضا نوربخش در پیامی از «ایران فرهنگی» و «جایزه باربد» گفت

حمیدرضا نوربخش مدیر سی و سومین جشنواره موسیقی فجر در آستانه برگزاری این رویداد موسیقایی پیامی را منتشر کرد.

در متن پیام حمیدرضا نوربخش آمده است:
«سخن از موسیقی ایران زمین، سخن از صدای عشق است و یقینا به اندازه قدمت و قداست این موهبت الهی، می توان از ارجمندی های نهفته در معارف موسیقی این سرزمین کهن، صداقت اهالی شریف آن، زیبایی ها و ظرفیت های کم نظیرش و نقشی که در همراهی با فراز و فرودهای تاریخ اجتماعی مردم نجیب مان داشته است؛ سخن به میان آورد و بی گمان، نمونه یبارز این ویژگی ها را می توان از غوغایی که موسیقی ملّی ایران در فجر پنجاه و هفت و ایّام قبل و بعد آن برپا کرد؛ به روشنی سراغ گرفت.

این شور و نوای شگفت هنری و تأثیر معجزه وار آن در تقویت روح حماسی آحاد ملّت مان، وامدار توانمندی های نهفته در بطن این موسیقی و نقش آفرینی هنرمندانی بود که از متن باور و امید مردم برخاسته و عاشقانه به معرفی آرمان های بلند خود ایستادند و البته نیز، این روند حضور و تأثیر، در فرازهای بعدیو بعدیتا سال های دیگر تا اینک، به قوّت و زیبایی ادامه یافته است.

و امّا این رساترین گونه هنری، هر ساله در قامت جشنواره موسیقی فجر، گزیده ای از آفرینش های تازه و بخشی از ظرفیت های منحصر به فرد خود را به تماشاوارزیابی همان مردم می گذارد. از این روی، برگزاری این جشنواره، توانسته است به عنوان فرصتی برای مرور داشته ها و ترمیم فروگذاشته ها وهمچنین ویترینی برای مرور فعالیت های یکساله هنرمندان این عرصه، به شمار رود و هرساله با بهره مندی از نظرات و پیشنهادات سازنده، به اجراهایی تخصصی تر و رویکردهایی روشمند و متنوع تر برای حرفه ای تر شدن خود، دست یابد.

در آستانه دیدار با سی و سومین تجربه این رویداد بزرگ، خرسند آنیم که پس از تلاشی پیگیر و هدفمند، بیش از نود اجرا دربخش های مختلف موسیقی دستگاهی، کلاسیک، نواحی، بانوان، ارکسترال، پاپ و تلفیقی، به ارائه برنامه های خود در ایّام جشنواره، خواهند پرداخت و نتایج رصد تخصصی قریب به دویست اثر تولیدی فعالان حوزه موسیقی کشور نیز درلوای «جایزه باربد» که به عنوان نقطه عطف این رخداد خاص، از دوره های سی و یکم به این جشنواره پیوسته است در قالب معرفی چهره ها و آفرینش های برتر، اعلام خواهد گردید و بهره یابی از اجرای گروه های بین الملل، به ویژه از کشورهای حوزه «ایران فرهنگی» نیز در بخش ویژه خود، مؤید هم طرازی این جشنواره با فستیوال های مطرح جهانی خواهد بود.

امید اینجانب و تمامی همراهان و همکارانم در بخش های مختلف هدایت و اجرای این جشنواره، بر افروختن شایسته سی و سومین چراغ پر فروغ موسیقی این مرز پر گهر در گستره همیشه پایدارمعرفت و هویّت مردمان آن است. کاروانی که بود بدرقه اش لطف خدای / به تجمّل بنشیند، به جلالت برود … .

حمیدرضا نوربخش / مدیرسی وسومین جشنواره موسیقی فجر»

منبع: مهر

(Visited 11 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *