همنوازان آوای پارسیان به اندیشه می‌روند

همنوازان آوای پارسیان به اندیشه می‌روند

کنسرت موسیقی همنوازان «آوای پارسیان» به سرپرستی و خوانندگی «سامان علی‌پور» 9 آذر در دوبخش لری و کردی در تالار اندیشه حوزه هنری به روی صحنه می‌رود.

 

سامان علی‌پور علاوه بر خوانندگی و سرپرستی آهنگسازی و تنظیم قطعات را نیز بر عهده داشته است. قطعات اجرایی بر اساس موسیقی اقلیم زاگرس با نگرشی نو، ایجاد فضای ریتمیک بدیع، احیای ملودی‌های به خاموشی سپرده شده و خلق روایات عاشقانه با بازآفرینی و بازنگری امروزی بر اساس موسیقی دستگاهی با تکیه به اصالت موسیقی نواحی و محلی ارکستراسیون شده است. همچنین تنوع کوک و دستگاه و استفاده از سازهای موسیقی فولک از ویژگی های این اجرا است.
سامان علی پور از چهره های موسیقی فولک و پژوهشگر موسیقی کشور است که دارای چندین مقام ملی و بین‌المللی است. او با برگزاری اولین کنسرت رسمی موسیقی لری در تهران خود را به مخاطبان معرفی کرد که تاکنون نیز در راه حفظ و اشاعه موسیقی محلی قدم‌های استوار برداشته است.
در این کنسرت پوریا لک (کمانچه)، میثم نوری (کوبه ای)، سیاوش آریان کیا (تار)، مهدی طونی (تمبک)، آنیتا هراتی (قانون)، شاهرخ پیمانی (سرنا)، مهدیس طاری (دف)، سمانه شهیدی (آوا)، فرزانه طیبی (آوا)، کمال شفیعی (عود)، فرشته ياراحمدی (كمانچه) در قالب همنوازان آوای پارسیان سامان علی پور را همراهی می‌کنند.
این اجرا به مدیریت پروین سرلک و به تهیه کنندگی آیدا امیری روز پنجشنبه 9 اذر در سالن سوره حوزه هنری به روی صحنه می رود.
علاقه مندان جهت رزرو و تهيه بليت ميتوانند با مراجعه به سايت ايران كنسرت و يا با شماره تلفن 09381573809 اقدام کنند.

 

 

منبع : موسیقی ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *