یک ایرانی سولیست اپرا هاوس آنتالیا شد

یک ایرانی سولیست اپرا هاوس آنتالیا شد

یک جوان ایرانی به پیشنهاد علی رهبری، به عنوان اولین سولیست تنور ایرانی، در اپرا هاوس آنتالیا حضور خواهد داشت.

 

مهرماه سال جاری با اعلام نیاز اپرای آنتالیا به يك سوليست تنور و با توجه به حضور مستمر علي رهبري در این شهر ترکیه، رضا فکری توسط علی رهبری به مديريت اپرا معرفي شد.
روز ششم اكتبر كميسيوني در اپراي آنتاليا با حضور مديريت، رهبر، دو سوليست و پيانيست اپرا برگزار شد که رضا فكري در جمع آنها به اجراي چند آريا از اپراي «فلوت سحرآميز» و «صيادان مرواريد» پرداخت و پس از آن به عنوان سوليست تنور این اپرا هاوس انتخاب شد.
رضا فكری ( متولد١٣٧١) در نوجواني با ديدن يكي از كنسرت‌های اركستر سمفونيک تهران به موسيقي كلاسيک علاقه‌مند شد. او تئوری موسيقي و سلفژ را نزد عليرضا شفقي‌نژاد، لوريس هويان و آيدين صميمي‌مفخم فراگرفت و آواز كلاسيک را نيز با لوريس هويان و گوكساي ياران (سوليست تركيه‌ای) كار كرد. او با گروه‌های كُر زيادی از جمله كُر اركستر سمفونيک تهران، اركستر سمفونيک صدا و سيما ، آواسا و… آواز خواند و با برگزاري رسيتال‌هاي آوازی، كم‌كم خود را به عنوان سوليست مطرح كرد و در كنسرت‌هاي گروه كُر آواسا سوليست تنور شد.
با حضورعلي رهبري در اركستر سمفونيك تهران، رضا فكري سولوي تنور كارمينا بورانا و قطعه «علمدار» به آهنگسازي پوريا خادم را به رهبری علی رهبری اجرا كرد. حالا رضا فکری اولین جوان سولیست تنور ایرانی است که در اپرا هاوس آنتالیا حضور خواهد داشت.
اپرای ترکیه دارای سالن‌هایی در شهرهای آنکارا، استانبول، آنتالیا، ازمیر، مرسین و سامسون است و تحت نظر وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه اداره می‌شود.

 

 

منبع : موسیقی ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *