انتشار و اجراى زنده موسيقى متن سريال «شهرزاد»

انتشار و اجراى زنده موسيقى متن سريال «شهرزاد»

امير توسلى، آهنگساز سريال شهرزاد از انتشار و اجراى زنده موسيقى متن اين سريال خبر داد.

 

توسلى با اشاره به اين موضوع كه تاكنون براى ٢٢ قسمتِ فصل ١ حدود هشتصد دقیقه و ١٥ قسمتِ فصل ٢ چیزی حدود پانصد و پنجاه دقیقه و در کل حدود هزار و چهارصد دقیقه موسيقى ساخته، گفت: «موسیقی سریال شهرزاد، کار بسیار سختی بود كه هم قصد اجرای زنده آن را دارم و هم قصد انتشارش را. به نظرم وقتی این کار به صورت مستقل منتشر شود، آنوقت مشخص می‌شود که چه اتفاقی در موسیقی رخ داده است. من دو سه برنامه برای اجرای کارها در نظر دارم که چون تا به حال این‌کار را نکرده‌ام، می‌خواهم به بهترین نحو و البته شکل متفاوتی آن را انجام دهم که بیشتر به صورت پرفورمنس خواهد بود.»
يكى از موضوعات ديگرى كه به طور مفصل درباره آن صحبت شد، حضور محسن چاوشى و سينا سرلك در اين سريال و نوع تعامل آنها با يكديگر بود. توسلى در بخشى از حرف هايش درباره اينكه انتخاب محسن چاوشی بر اساس چه اِلمان و فاکتورهایی بوده، گفت:

«طبیعتاً در پروژه‌ای با این سطح و اندازه، ترجیح می‌دهی خواننده‌ای را انتخاب کنی که علاوه بر این‌که به فضای ذهنی تو نزدیک‌تر است، صدایش هم بهتر روی کار بنشیند و بتواند سکانس‌های مورد نظرت را ساپورت کند. به هر حال اگر هر کدام از خواننده‌ها می‌آمدند، تأثیر خاصی روی آن سکانس می‌گذاشتند ولی از نظر من و تیم تولید، صدای چاوشی مناسب‌تر بود.»

 

 

منبع : موسیقی ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *