آلبوم «تهران-مریخ» رونمایی می‌شود

آلبوم «تهران-مریخ» رونمایی می‌شود

آلبوم «تهران-مريخ» شامل ده قطعه برای ويلن و پيانو با آهنگسازی و نوازندگی پيانو «آرش هژيرآزاد» و نوازندگی ويلن همسرش «یگانه حسينی‌نيا» منتشر می‌شود. اين آلبوم ساعت ٥ بعدازظهر روز جمعه ١٤مهر در شهر كتاب ابن سينا (ايران زمين) رونمایی خواهد شد.

خالقان این اثر درباره نام‌ اثر و همچنین نام قطعات آن در یادداشتی خودمانی که روی جلد آلبوم آمده نوشته‌‌اند:

«درسته که موسیقی حسی‌ترین هنره و هیچ توضیحی جز خودش بیان‌کننده اون نیست، اما حتی این درونی‌ترین و حسی‌ترین هنر هم در نهایت خواستگاهش، چیزی جز اتصال هنرمند به جهان بیرون و شگفتی‌ها و ناشناخته‌های اون نیست. به آسمان بی‌انتهای پر از ستاره نگاه می‌کنی و از خودت می‌پرسی تو کجای این جهانی؟! ستاره‌ها تو رو می‌برن به عالم رویاها، چراها، چگونگی‌ها: اینکه کره خاکی‌مون درگیر یک رقص زیبای گرانشی با جفت دیرین خودش «ماه» در حدود چهار و نیم میلیارد سال پیش شده… اینکه احتمالا کهکشان راه شیری ما با کهکشان «آندرومدا» که در همسایگی ما و البته در فاصله دو ونیم میلیون سال نوری قرار داره، برخورد کنه… اینکه بعضی از ستاره‌ها پس از به پایان رسیدن عمرشون با یک انفجار عظیم به چیزی بسیار پر جرم و پر چگال تبدیل میشن که اسمش «سیاه چاله» ست و بعضی‌هاشون یک ستاره کوچولوی کوچولوی کم‌سو ولی پر جرم به نام «کوتوله سفید» میشن… یا تصور این‌که با سرعت نور در فضای تاریک و خالی میان ستاره‌ها سفر می‌کنی و بعد از پنجاه هزار سال تازه نصفی از کهکشان خودت رو که یکی از یکصد میلیارد کهکشان کل هستی یه رو دیده باشی… و بالاخره اینکه ممکنه بشر برای ادامه حیات مجبور شه به کره «مریخ» بره و اونجا رو برای زندگی قابل سکونت کنه، سیاره‌ای که احتمالاً حیات از اونجا به زمین انتقال پیدا کرده…احتمال داره برای خیلی از شنونده‌ها فکر کردن در باره این ناشناخته‌ها جالب نباشه ولی اگه بگیم انگیزه ساخت این قطعات سیر در این رویا‌ها و خیالات بوده بیراه نگفتیم. فضای آزاد موسیقی این قطعات، کاملاً ملهم از فضای موسیقی کلاسیک ولی به هیچ عنوان کلاسیک نیست. تلاشی است برای ساکت نبودن در برابر احساساتمون در نگاه به کیهان و هستی. بیان احساساتمون با دو ساز. باهمه خلوتی، سعی کردیم گفتگومون با شما، صادقانه و خالصانه باشه.»

اجرای پیانو سولو وآکومپانیست در ادوار مختلف جشنواره موسیقی «کلاسیک تا معاصر» با مدیریت هنری علیرضا مشایخی و خانم فریماه قوام صدری، ساخت موسیقی فیلم تلویزیونی «زندگی خصوصی امیر» به کارگردانی «سیروس مقدم» در سال ٨٩، ساخت مجموعه سریال کودک «توتی و پوتی» در همان سال، ساخت موسیقی برای تئاتر «نورا» با کارگردانی «علیرضا کوشک جلالی» کارگردانی ایرانی مقیم آلمان با بازی پانته‌آ بهرام از جمله دیگر فعالیت‌های او بوده است.

آلبوم «تهران-مریخ» توسط نشر موسسه باغ شیرین (هاتف منتظری) با صدابرداری و میکس و مستر «امید اصغری» منتشر خواهد شد.

 

 

منبع : موسیقی ما

(Visited 8 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *