بررسی راه‌های مراقبت از تارهای صوتی در «آیین آواز»

بررسی راه‌های مراقبت از تارهای صوتی در «آیین آواز»

راه‌های مراقبت از تارهای صوتی همراه روش‌های افزایش طول عمر صدا در خوانندگی، در نشست «آیین آواز» به بحث و بررسی گذاشته می‌شود.

 

در سیزدهمین نشست «آیین آواز» که از ساعت ۱۸ روز سه‌شنبه، ۲۱ شهریورماه در ارسباران برگزار می‌شود، محمد ملاآقایی، خواننده و مدرس آواز، ضمن برشمردن و ارائه تجربیات و دیدگاه‌هایش در این زمینه، هر جا که لازم شود، آوازهایی کوتاه را به‌عنوان مثال، در تکمیل بحث فنی و تئوریک اجرا خواهد کرد.
نشست تخصصی آموزشی و ماهانه «آیین آواز» علاوه بر پاسداشت هنر آواز ملی و دستگاهی، به تجلیل از بزرگان این هنر اختصاص دارد و ملاآقایی نیز به‌عنوان مهمان ویژه این ماه (علاوه بر حضور در بخش فنی و تئوریک) در دو بخش مجزا به اجرای آواز می‌پردازد. او ابتدا در همراهی با مختار فلاحی (نوازنده کمانچه) آوازی را از موسیقی ملی و ردیفی در دستگاه ماهور می‌خواند. ملاآقایی در بخشی دیگر، یک آواز محلی لری را در ماهور و راست‌پنجگاه همراه تصنیف قدیمی و مشهور «زندگی بی‌چشم تو» اجرا خواهد کرد.
در سیزدهمین نشست «آیین آواز» دو نفر از شاگردان کلاس‌های آواز محمد ملاآقایی معرفی می‌شوند و به اجرای آواز می‌پردازند. ابتدا احمد بیرالوند، آوازی را در مایه افشاری خواهد خواند که مختار فلاحی با ساز کمانچه او را همراهی می‌کند. در ادامه، نوبت به دومین هنرجوی کلاس‌های ملاآقایی می‌رسد و سجاد شوشتری در دستگاه همایون همراه نی محسن ایروان‌فر آواز خواهد خواند.
فرهنگسرای ارسباران در ضلع شمال غربی پل سیدخندان، خیابان ارسباران (جلفا) واقع شده و ورود علاقه‌مندان به سلسله نشست‌هایی «آیین آواز» آزاد و رایگان است.

 

 

منبع : ایسنا

(Visited 5 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *