چرا ممکن است کار چاوشی و شهرزاد گره نخورده باشد؟

چرا ممکن است کار چاوشی و شهرزاد گره نخورده باشد؟

محسن چاوشی از ادامه همکاری با «شهرزاد» کناره گیری کرد؛ محسن چاوشی از ادامه فصل دوم «شهرزاد» کنار گذاشته شد؛ پایان همکاری محسن چاوشی و شهرزاد و… . گمانه زنی های بالا با پخش قسمت هشتم «شهرزاد» و انتقال اسم محسن چاوشی از روی کاور سریال به پُشت آن شروع شد و بعد هم با پخش قسمت نُهم و تک خوانی سینا سرلک تقویت شد. گمانه زنی هایی که توسط عوامل اصلی «شهرزاد» تکذیب شد اما کماکان نگرانی هایی را برای مخاطبان «شهرزاد» به خصوص آن هایی که طرفدار چاوشی هم هستند ایجاد کرده است! چرا همزمان با انتقال اسم چاوشی از روی کاور، سینا سرلک تک خوانی داشت و چرا در تیتراژ پایانی قسمت نُهم یک ترانه قدیمی از فصل اول پخش شد؟ شاید چیزی که این گمانه زنی و نگرانی ها را تقویت کرده رفتارهای خاص محسن چاوشی است که او را گاهی غیرقابل پیش بینی می کند. در این مینی پرونده دلایل موجود مبنی بر قطع همکاری چاوشی و شهرزاد یا ادامه آن را با هم بررسی می کنیم:
چرا ممکن است چاوشی و شهرزاد به پایان راه رسیده باشند؟
محسن چاوشی هنرمند خاصی است، خیلی وقت ها کاری راکه صلاح بداند و فکر کند درست است بدون هیچ ملاحظه ای انجام می دهد. چنین رفتاری را بارها از او دیده ایم. مثل ماجرای همکاری اش با داریوش مهرجویی و پروژه «سنتوری 2»، خیلی راحت رقم بالایی (حدود ۵۰۰ میلیون) را برای همکاری اعلام کرد و بعدها هم منابعی نزدیک به او بدون ملاحظه این که سنتوری اثر یک کارگردان بزرگ مثل مهرجویی است اعلام کردند چاوشی تعمداً رقم نجومی برای سنتوری 2 پیشنهاد کرده تا لازم نباشد با آن گروه همکاری کند. این در حالی که هنرمندان زیادی اعم از بازیگر و خواننده وقتی کارگردانان پیش کسوتی مثل مهرجویی و کیمیایی به آن ها پیشنهاد کار می دهند رقم های کمتری پیشنهاد می دهند و اساساً چنین همکاری را افتخار عنوان می کنند یا لااقل سعی در ظاهرسازی چنین اموری دارند و از رسانه ای شدن اختلاف سلیقه ها پرهیز دارند. چاوشی اما خودش است، حتی وقتی متهم می شود که کنسرت نمی گذارد چون صدایش کامپیوتری است بدون هیچ ترسی از منتقدین و بدون این که تحت تاثیر فشار هواداران قرار بگیرد از اجرای زنده و کنسرت پرهیز می کند و نهایت کاری که انجام می دهد چند کلیپ کوتاه اینستاگرامی است تا نشان دهد صدایش دستکاری ندارد. خلاصه احساس می شود چاوشی بیشتر از آن که برای حاشیه سازی، برای پول و شهرت و حتی محبوبیت بخواند برای دل خودش و در چارچوب های مورد علاقه خودش فعالیت می کند برای همین عجیب نیست اگر او با تمام تلاشی که تا این جای کار برای شهرزاد داشته و به رغم همه موفقیتی که این سریال برای چاوشی داشته به دلایلی قید این همکاری را ضمن رعایت ملاحظات حقوقی و تعهدی کار، بزند. همین که اسم چاوشی روی کاور نیست و کلیپ «فندک تب دار» هم در قسمت جدید وجود ندارد و سینا سرلک هم تنهایی خوانده خودش پالس هایی نگران کننده است.
چرا ممکن است کار چاوشی و شهرزاد گره نخورده باشد؟
اظهار نظر مستقیم دو طرف ماجرا می تواند بخش زیادی از ابهام و سوءتفاهم موجود را برطرف کند. اما چاوشی مثل همیشه مصاحبه ای نداشته، روی اینستاگرامش هم فقط دو پست وجود دارد و بقیه حذف شده اند. یکی از پست ها که مربوط به چند هفته قبل است با این مضمون که: «این بود زندگی؟» آن یکی دیگر هم ترانه کوتاهی است از حسین صفا دوست چاوشی که احساس نمی شود انتخاب و انتشار آن ربطی به شهرزاد داشته باشد؛ هرچند که از انتشارش سه روز می گذرد. با این حساب اظهارات رسمی آن سمت ماجرا می تواند رمزگشایی کاملی باشد از گمانه زنی قطع همکاری شهرزاد و چاوشی. به گزارش «مهر» تهیه کننده سریال «شهرزاد» درباره حاشیه ای که در مورد قطعه سینا سرلک در قسمت نهم و بدون همراهی محسن چاوشی ایجاد شد، بیان کرد که هیچ مشکلی بین سریال و چاوشی وجود ندارد.سید محمد امامی تهیه کننده این سریال در پاسخ به خبرنگار مهر درباره همکاری محسن چاوشی با «شهرزاد۲» بیان کرد: «محسن چاوشی هم خواننده فصل اول «شهرزاد» بود و هم خواننده فصل دوم است و با این مجموعه قرارداد دارد اما به اقتضای کار و قسمت های مجموعه قطعاتی را تولید می کند. چاوشی و سینا سرلک تِرک هایی دارند که با هم خوانده اند و هر کدام هم به طور جداگانه و مستقل قطعاتی را اجرا کرده اند و حتی تِرکی که توسط سرلک برای قسمت نهم «شهرزاد» خوانده شده متعلق به ماه ها پیش است، بنابراین منافاتی در این همکاری نیست.»تهیه کننده سریال «شهرزاد» ادامه داد: «این دو خواننده قطعات مستقلی دارند که به طور متناوب در سریال پخش می شود و حاشیه ای که ایجاد شده درست نیست چراکه محسن چاوشی هم اکنون در حال تولید قطعاتی برای قسمت های بعد است.»
امامی همچنین درباره درج نشدن نام چاوشی روی جلد کاور قسمت نهم سریال «شهرزاد» که برخی شائبه ها را ایجاد کرد، یادآور شد: «طراحی استاندارد کاور این است که نام خواننده در پشت جلد درج شود و تنها در قسمت هایی که خواننده به طور مستقل کلیپ یا قطعه ای را خوانده است نام وی هم روی جلد اول آورده می شود تا به نوعی برای مخاطب اطلاع رسانی شود.» امامی در پایان بیان کرد: «شاید پیش از این نام او با یک اشتباه در قسمت های اول بوده است اما از این به بعد نام وی زمانی روی جلد اول کاور می آید که قطعه مستقلی را خوانده باشد.»

منبع: خراسان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *