دیدار خواننده معمای شاه با طرفدارانش در یک شب تابستانی

دیدار خواننده معمای شاه با طرفدارانش در یک شب تابستانی

سالار عقیلی در جدیدترین کنسرت خود با اجرای آثاری مانند “خوشه‌چین” با طرفدارانش در یک شب تابستانی دیدار می‌کند.
سالار عقیلی در جدیدترین تجربه اجرای صحنه‌ای خود با هموطنانش در شاندیز دیدار می‌کند.

عقیلی در این کنسرت مجموعه‌ای از آثار خاطره انگیز خود از جمله ” از تنهایی گریه مکن” و “خوشه چین” را روی صحنه می‌برد.

یکی از قطعه‌های پرطرفدار این خواننده موسیقی ایرانی، تیتراژ سریال تاریخی “معمای شاه” است که تا اندازه زیادی مورد استقبال علاقمندان موسیقی قرار گرفته است و احتمال دارد عقیلی در کنسرت تابستانی خود آن را بخواند.

جدیدترین آلبوم سالار عقیلی “شب زیبا” نام دارد که به زودی در اختیار طرفداران این هنرمند قرار می‌گیرد. جواد بطحایی نوازنده شناخته شده سنتور آهنگسازی قطعه‌های این آلبوم را انجام داده است.

همچنین محمدرضا شفیعی کدکنی و نوذر پرنگ اسعار جدیدترین آلبوم سالار عقیلی را سروده اند. ارسلان کامکار، شاهو عندلیبی، نوید دهقان، امین گلستانی، حسین حدت، نیما بطحایی، فرهاد صفری، شهریار نظری، آتنا اشتتیاقی، پارامیس رحمانی و جواد بطحایی به عنوان نوازنده در این آلبوم حضور دارند.

جواد بطحایی در توضیح آلبوم آورده است: «همواره پیوند شعر و موسیقی بخشی تفکیک‌ناپذیر در هنر ایران زمین بوده است. نجوا‌های مادرانه، زمزمه‌های روستاییان و شالیکاران، مناجات و سوز و گداز‌های عاشقان و عارفان همه با شعر و موسیقی از نهاد مردمی بر می‌آمده که با عمق جان آن را احساس و بیان می‌کردند، اما به نظر من در گستره ادبیات هر شعر و غزل، دارای رنگ، روح، گرما، طراوت، عمق و لطافت خاصی است و چنین خواصی در دستگاه‌ها و آواز‌های موسیقی ما نیز وجود دارد. به طور مثال اصفهان آوازی است رمانتیک، لطیف، با سرمایی لذت بخش و به رنگ آبی به طوری که مفاهیم عشق، امید، مهربانی، خلوص و گذشت و همدلی در آن نمودی پر رنگ دارد.

چنانچه این موسیقی در پیوند با اشعاری که چنین ویژگی‌هایی نیز در آن وجود داشته باشد (به عبارتی یکسان شدن رنگ شعر و موسیقی) این پیوستگی می‌تواند تاثیر عمیق‌تری در شنوندگان و صاحبدلان و اهل ذوق و ادب و موسیقی ایجاد کند. امید است این نگاه، و معنی توانسته باشد در این آلبوم رضایت خاطر شنوندگان فرهیخته و علاقمندان شعر و موسیقی را فراهم کند.»

سالار عقیلی ۲ شهریور ساعت ۲۰:۰۰ با مخاطبانش در دهکده شاندیز دیدار می‌کند.

منبع: میزان

(Visited 11 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *