پیش فروش آلبوم «هترا» آغاز شد

پیش فروش آلبوم «هترا» آغاز شد

اولین آلبوم رسمی گروه موسیقی «هترا» با عنوان «هترا (شمش)» از روز جمعه سیزدهم مرداد ماه در دسترس علاقه مندان قرار خواهد گرفت.
به گزارش خبرگزاری مهر، اولین آلبوم رسمی گروه «هترا»، مشتمل بر هشت قطعه به نام‌های «پیدایش»، «سپیده دم»، «درخشش»، «تعادل»، «ساعت سایه ها»، «کوهی در غرب»، «جهان زیرین» و «بازگشت» ساخته و پرداخته شده است که پیش فروش آن آغاز شده و به زودی در دسترس مخاطبان قرار خواهد گرفت.

در توضیح این آلبوم آمده است:

«این آلبوم روایت کننده یک روز کامل خدای خورشید (شمش) است. به هنگام سپیده دم، شَمَش خدای خورشید سوار بر ارابه زرینش از دروازه آسمان بر کوهی در شرق پدیدار می شود. او پرتو درخشان خود را بر همه موجودات زمین می افکند و تاریکی و بدی را می زداید. او همان نیرویی در نور است که راستی را آشکار می سازد. به همین دلیل او در میان خدایان و انسان ها به عنوان نگهبان عدالت و برابری شناخته می شود.

شمش سفر خود را در آسمان پی می گیرد و هنگامی که از میانه آسمان گذر می کند، سایه ها بر روی زمین بلندتر می شوند و تاریکی هر لحظه نمایان تر می گردد تا هنگام غروب که او وارد دروازه غربی آسمان می شود و زمین را ترک می کند. این دروازه توسط موجودات دهشتناکی که نیمی انسان و نیمی کژدم هستند، پاسداری می شود. آنها وظیفه دارند تا دروازه را برای شمش بگشایند و پس از عبور او ببندند و به مسافران درباره خطرات نهان پشت این دروازه، هشدار دهند.

در پس این دروازه جهان زیرین یا سرزمین بی بازگشت قرار گرفته است. جهان زیرین تاریک، پر از گرد و خاک و نامطبوع است. همه مردگان در آنجا سرگردانند و به دنبال آب می گردند اما تنها چیزی که برای خوردن می یابند خاک است. شمش به جهان زیرین می رود تا سرنوشت مردگان را تعیین کند. سپس دوباره هنگام سپیده دم او به زمین بر می گردد تا بلندی ها را روشن سازد. شمش هر روز و هر شب این سفر بی پایان را ادامه می دهد.»

در گروه موسیقی «هترا» که از سال ۹۳ مشغول ضبط آلبوم «هترا (شمش)» هستند، صادق کیا نوازنده تنبور، امیررضا خاکباز نوازنده سازهای کوبه ای، فرشاد پاسدار نوازنده گیتار الکتریک، کیان حجازی نوازنده گیتار بیس، هومن منصوری نوازنده کیبورد و آروین مقصودلو صدا سازی گروه اجرایی این اثر را تشکیل می دهند. تهیه کننده این کار کیان حجازی بوده و «نشر و پخش جوان» به مدیریت «نیما جوان»، توزیع آن را بر عهده داشته است.

آلبوم موسیقی «هترا (شَمَش)» ساعت ۱۶ روز جمعه ۱۳ مرداد ماه در فروشگاه فرهنگ واقع در بلوار کشاورز رونمایی خواهد شد.

منبع: مهر

(Visited 5 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *