آلبوم «سپیدار» منتشر و اجرا می‌شود

آلبوم «سپیدار» منتشر و اجرا می‌شود

آلبوم سه‌تارنوازى حمید متبسم با عنوان «سپیدار» به زودی منتشر و همزمان با انتشار اجرا مى‌شود.

این آلبوم که حاوی هشت قطعه تک‌نوازی سه‌تار است و آخرین اثر «حمید متبسم» به شمار می‌آید، روز 21 مردادماه امسال توسط نشر موسیقی «آوا خورشید» منتشر خواهد شد و هم‌زمان قطعات این آلبوم که به صورت اجرای ضربی بر اساس ردیف دشتی هستند، در بنیاد آفرینش‌هاى هنرى نیاوران اجرا می‌شود. نکته ویژه درباره این اجرا که توسط مركز موسیقى بتهوون برگزار می‌شود، این است که اجرای آن تنها در شب 21 ام مردادماه است و اجرای دیگری از این قطعات در روزهای بعد یا قبل به صحنه نخواهد رفت.

حمید متبسم که به تازگی کنسرت‌های «تار و پود» را با وحید تاج به صحنه برد، مدتی است که بیشتر به نوازندگی سه‌تار بازگشته و باز هم با این ساز عجین شده است. او که فعالیت حرفه‌ای‌اش در موسیقی را با نوازندگی سه‌تار آغاز کرد، در سال‌های آخر کانون چاوش هم به نوازندگی این ساز پرداخت. سه سال پیش شته نیز آلبوم تک‌نوازی سه‌تار «نوای دریا» را توسط نغمه حصار منتشر کرد. «سپیدار» دومین آلبوم این آهنگساز و نوازنده در اجرای تک‌نوازی سه‌تار محسوب می‌شود.

مراسم رونمایی این آلبوم ساعت 20:30 روز شنبه 21 مرداد 1396 به میزبانی مرکز موسیقی بتهوون در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود. اهدای آلبوم «سپیدار» اثر حمید متبسم به مخاطبان کنسرت و حضور در مراسم جشن امضای آلبوم در محوطه فرهنگسراى نیاوران پس از اجرا، از جمله اتفاقاتی است که برای این مراسم برنامه‌ریزی شده است.

منبع: موسیقی ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *