گروه «چاهى» برنده تنديس فستيوال هنر و فرهنگ پاريس شد

گروه «چاهى» برنده تنديس فستيوال هنر و فرهنگ پاريس شد

گروه موسیقی «چاهی» در فستیوال بین المللی هنر و فرهنگ پاریس، از سوی هیات داوران به عنوان گروه برگزیده این رویداد هنری انتخاب و تندیس جشنواره را به همراه جایزه نخست کارگردانی هنری از آن خود کرد.

 

گروه موسیقی «چاهی» به سرپرستی مازیار چاهی، در پی کسب رتبه اول در فستیوال‌های بین المللی موسیقی فولکلورِ کشورهای اتریش و اسپانیا، این بار به دعوت فستیوال بین المللی هنر و فرهنگ در شهر پاریس اجرا کرد….
در این برنامه یک قطعه کوبه‌ای با همنوازی ساز عود و تنظیم و آهنگسازی مازیار چاهی و طراحی و کارگردانی هنری رضا موسوی اجرا شد که این پرفورمنس، در میان اجراهای متعدد گروه‌های موسیقی شرکت کننده از کشورهای روسیه، چین، کره جنوبی، اکراین، هند، بریتانیا، فرانسه، بنگلادش، ترکیه و مجارستان، از سوی هیأت داوران به عنوان بر‌ترین اجرا در زمینه‌های اجرای صحنه‌ای، تنظیم و آهنگسازی و کارگردانی هنری انتخاب و از رضا موسوی نیز به عنوان کارگردان هنری برگزیده فستیوال تقدیر شد و لوح تقدیر و جایزه اول به او اهدا گردید.
‎در این اجرا پویا واعظی (نوازنده عود)، مهدی رجب‌زاده، محمدرضا غفاری و امیر جلیل‌زاده (نوازندگان دف)، مازیار چاهی را همراهی کردند.
‎اجراهای گروه موسیقی «چاهی» در اروپا ادامه خواهد داشت و ۲۹ جولای (هفتم مرداد ماه سال جاری)، این چیدمان نوازندگی به علاوه ملیحه شورشی، در هامبورگ آلمان روی صحنه مى روند و این بار اجرای خود را در قالب یک کنسرت و با رپرتواری از موسیقی محلی، تقدیم مخاطبان خواهند کرد.

منبع : موسیقی ما

(Visited 7 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *