دعوت از بخش خصوصی برای توسعه فضاهای اجرای صحنه‌ای

دعوت از بخش خصوصی برای توسعه فضاهای اجرای صحنه‌ای

راه‌های تعامل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بخش خصوصی برای توسعه فضاهای اجرای صحنه‌ای موسیقی در تهران، در نشستی مشترک بررسی شد.

 

در جلسه امروز که با حضور فرزاد طالبی – مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی -، اعضای هیئت مدیره مجتمع مگامال – احمدرضا درویش و رضا سعیدی‌پور -، منوچهر محمدی – مدیرعامل این مجتمع -، حسین سروی – معاون مدیرکل دفتر موسیقی – و نصرت احمدی برگزار شد، دو طرف لزوم بر توسعه همکاری‌های فرهنگی – هنری در زمینه اجراهای صحنه‌ای در این مجتمع بحث و تبادل نظر کردند.
در ابتدای این دیدار، منوچهر محمدی با ارائه گزارشی، به ظرفیت‌های این مجتمع پرداخت و آمادگی آن را برای برگزاری اجراهای صحنه‌ای براساس ظرفیت سالن‌ها اعلام کرد.
فرزاد طالبی نیز ضمن اشاره به رویکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حمایت از بخش خصوصی در همه زمینه‌های فرهنگی، گفت: منطقه اکباتان با توجه به موقعیت جغرافیایی و برخورداری از جمعیتی نوجوان و جوان و دسترسی آن به استان البرز، موقعیت بسیار خوبی برای توسعه فضاهای فرهنگی – هنری دارد.
او ادامه داد: در حال حاضر تعداد سالن‌های استاندارد برای اجراهای صحنه‌ای محدود است و بخش خصوصی می‌تواند با سرمایه‌گذاری در این بخش به توسعه فرهنگی کشور کمک کند. ضمن این‌که این امر صرفه اقتصادی مناسبی دارد و در عین حال به کاهش قیمت بلیت اجراهای زنده موسیقی خواهد انجامید.
مدیرکل دفتر موسیقی با اشاره به حضور هنرمندان و مدیران فرهنگی در حوزه راهبری مجتمع یادشده، گفت: با این اقدام بخشی از نیاز مخاطبان در حوزه موسیقی تلفیقی، تجربی و نواحی برطرف خواهد شد و خوشحالیم که در این مجتمع، سالنی تخصصی به این موضوع در آینده نزدیک اختصاص می‌یابد.
در ادامه این نشست، طالبی از فضاهای فرهنگی – هنری مجموعه دیدن کرد و احمدرضا درویش – کارگردان سینما و عضو هیئت مدیره این مجتمع – با همراهی او به ارائه توضیح‌هایی درباره سالن‌ها و فضاها پرداخت.

 

 

منبع : ایلنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *