آلبوم “مولانا جان” با صدای صادق شیخ‌زاده منتشر می‌شود

آلبوم “مولانا جان” با صدای صادق شیخ‌زاده منتشر می‌شود

آلبوم «مولانا جان» با آهنگسازی سیاوش عبدی و صدای صادق شیخ‌زاده در قالب یک کنسرت به میزبانی فرهنگسرای نیاوران رونمایی می‌شود.

 

آلبوم «مولانا جان» شامل هفت قطعه است. سیاوش عبدی، سرپرست گروه فروزان، در این مجموعه روی قطعاتی از مولانا آهنگسازی کرده و برای اجرای کارها از یک آنسامبل ایرانی بهره برده است.
این اولین آلبوم رسمی سیاوش عبدی محسوب می‌شود که محمد ذوالنوری حضور مهمی در بخش نوازندگی تنبور آن داشته است. این آهنگساز و نوازنده دف پس از همکاری با هنرمندانی نظیر بیژن کامکار، نادر مشایخی، علیرضا مشایخی، میلاد کیایی، مسعود جاهد، جمشید عندلیبی، مجید درخشانی، حسین علیشاپور، امیر اثنی‌عشری، هادی حسین‌بیگی و محمد ذوالنوری چندی پیش تور کنسرت‌هایش در اروپا را به پایان رساند.
صادق شیخ‌زاده هم که خواننده قطعات آلبوم مولاناجان به آهنگسازی سیاوش عبدی است دانش آموخته دکترای زبان و ادبیات فارسی و مدرس دانشگاه است. این خواننده همچنین نشان درجه یک خیام از دانشنامه فردریک لونورمان فرانسه، رتبه دوم فستیوال ICM اتریش و مستر وکال فنلاند برای آلبوم اینک از امید را در کارنامه دارد. آلبوم اینک از امید به آهنگسازی شاهین شهبازی، آلبوم اینک از حافظ به آهنگسازی پویا سرایی و آلبوم بزرگداشت حافظ در استراسبورگ فرانسه ازجمله آثار منتشر شده صادق شیخ‌زاده هستند. مناجات‌های ماهی و دریا، نوبت سزاواری و کبوترانه و بهشت جاودان ازجمله سایر آثار این هنرمند برای شبکه‌هایی نظیر آی فیلم و قرآن است.

 

 

منبع : ایلنا

(Visited 34 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *