ارکستر ملی ایران در چهلستون کنسرت می‌دهد

ارکستر ملی ایران در چهلستون کنسرت می‌دهد

ارکستر ملی ایران به رهبری فریدون شهبازیان در ادامه اجراهای استانی خود با همکاری دفتر تخصصی موسیقی هنرسرای خورشید وابسته به سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان و بنیاد رودکی، ۱۰ و ۱۱ تیرماه تازه ترین کنسرت خود را به خوانندگی علی اصغر شاهزیدی اجرا می کند.

اجرای تصنیف‌هایی چون «سروش آسمانی»، «کاخ بلند»، «جام مدهوشی» و «سرو دلجوی» ساخته هنرمندانی فریدون شهبازیان، علی تجویدی و حسین دهلوی و تصنیف‌هایی از آلبوم‌های «چرخ گردون» و «سروش آسمانی» چون از جمله برنامه‌های این کنسرت است ضمن اینکه در این کنسرت قطعاتی چون «به یاد صبا»، «سرود گل»، «سبکبال»، «پرلود گریز» و پرلود «جام تهی» و شوشتری برای ویلون و ارکستر با تکنوازی علیرضا خلج اسماعیلی اجرا می‌شود.

علی اصغر شاهزیدی خواننده این اجرای ارکستر ملی ایران، مدرس آواز و ردیف‌دان، متولد سال ۱۳۲۷ در اصفهان است. وی در جوانی به محضر استاد آواز جلال تاج اصفهانی راه یافت و به مدت یازده سال به طور مستمر از وی تعلیم گرفت. شاهزیدی علاوه بر تسلطی که به آواز ایرانی دارد با نواختن نی آشنایی بسیار دارد. از جمله افتحارات وی می توان به کسب رتبه‌ نخست در رشته‌ آواز در دومین آزمون سراسری باربد اشاره کرد.

اجرای ارکستر ملی ایران، ۱۰ و ۱۱ تیرماه از ساعت ۲۱ و در عمارت چهلستون، همزمان با جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان است.

منبع: مهر

(Visited 12 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *