روایت حمید حامی از شبی که به یاد ناصر چشم‌آذر خواند

بعد از چندین سال دوستی و عشق به “ناصر چشم‌آذر” عاقبت روی استیجی که به نام ایشان بود خواندم، بدون حضور اندام ایشان، آرزویی که محقق شد، اما چه دیر.

کنسرت ۱و۲ دی ماه ۹۷ که قرار بود اردیبهشت ۹۷ و ‌با حضور “ناصرچشم‌آذر” برگزار بشود، با تلاش بسیار همسر ایشان “شیرین احمدلو”، “رسول ترابی” و همسرش “سمیه کاویانی” و همچنین رهبر این ارکستر بزرگ و بی‌نظیر “ آرمین قیطاسی” در کنار نوازنده‌هایی مستعد و باهوش از جمله “رضاتاجبخش” و “یلدا صمدی” به بهترین شکل ممکن برگزار شد.

“مهدی یغمایی” و “گروه سون” نیز در کنار بنده آثاری از جناب چشم‌آذر را اجرا کردند، آثاری خاطره‌انگیز که نسل قبل و بعد از من نیز همواره با آنها خاطره‌سازی و عاشقی می‌کنند.

در کنار آثاری که خواننده‌ها مجاز به خواندنشان بودند، آثاری بسیار زیبا و خاطره‌انگیز که مجاز به خواندنشان نبودیم نیز اجرا شدند، اما این دلیل برای سکوت مردم کافی نبود، مردمی که کلمه به کلمه و نت به نت همه‌ی یادگاریهای عاشقانه‌ی “ناصرچشم‌آذر” را خواندند و فریاد کشیدند.

نکته‌ی جالب توجه این بود که جناب چشم‌آذر همواره منع از اجرای بیشتر آثار باکلام خود بود، درست شبیه به ما در این کنسرت، اما جالب‌تر آنکه آقازاده‌های وابسته بدون کسب اجازه از خانواده‌ی ایشان و نیز بدون صدور مجوز از وزارت ارشاد آثار ایشان از جمله ترانه‌ی “سوغاتی” را اجرا کرده‌اند.

نفرین بر بی‌قانونی، نفرین بر هنر آلوده به سیاست و رانت و مافیاگری و درود بر هنرمندان آزاد و آزاده‌ای چون “ناصرچشم‌آذر”.

روحشان آرام و یادشان همیشه ماندگار.

با تشکر از طراح لباس بنده،

خانم ساناز فخرالدینی عزیز

تشکر از مهدی محمدی، استاد آواز و دوست عزیزم

عکسها از مسعود ذاکری عزیز

منبع: ریتمو

(Visited 8 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *