در آستانه جشن صد سالگی؛ کتاب تاریخ هنرستان موسیقی منتشر می‌شود/ رونمایی از تمبر

در آستانه جشن صد سالگی؛ کتاب تاریخ هنرستان موسیقی منتشر می‌شود/ رونمایی از تمبر

همزمان با برگزاری جشن صدسالگی هنرستان موسیقی تهران در تالار وحدت از کتاب تاریخ صد ساله و تمبر این مجموعه آموزشی نیز رونمایی خواهد شد.

همزمان با برگزاری جشن صد سالگی هنرستان موسیقی تهران در تالار وحدت که روز ۲۷ دی ماه میزبان شرکت کنندگان خواهد بود، از کتاب تاریخ صد ساله این مجموعه و تمبر «صد سالگی» رونمایی می شود.

در این برنامه قدیمی ترین هنرجویان، پرسابقه ترین استادان و مدیران موثر ادوار مختلف این هنرستان به اجرای برنامه می پردازند. ضمن اینکه فارغ التحصیلان ادوار هنرستان موسیقی تهران نیز روزهای ۲۲ و ۲۴ دی ماه نیز مجموعه کنسرت هایی را قبل از برگزاری جشن اصلی برپا می کنند.

مجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت ارشاد در آستانه برگزاری جشن صدسالگی هنرستان موسیقی تهران گفت: صد ساله شدن هنرستان موسیقی تهران نشان می دهد که مردم ایران چه فرهنگ و اصالتی دارند. ما باید به آموزش درست و اصولی هنر در کشور توجه کنیم و به نهادهای با اصالتی که در طول یک قرن یا بیشتر توانسته اند این ماموریت خطیر را پیش ببرند، احترام بگذاریم. وقتی دست اندرکاران برگزاری جشن صدسالگی هنرستان موسیقی تهران فهرستی از فارغ التحصیلان، استادان و همکاران هنرستان ارایه دادند با نام های بسیار درخشانی مواجه شدم که امروز جزو ستاره های سپهر هنر ایران هستند.

وی افزود: فارغ التحصیلان هنرستان موسیقی کمتر عضو گونه ­های متنزل موسیقی شده و همه در سطحی حرفه ­ای مشغول به فعالیت هستند. این نشان می دهد که وقتی سنگ بنای درستی هست، وقتی فکر و تدبیری در کار است، محصول این باغ هم محصول شیرین و گوارایی است پس باید داشتن چنین باغی را پاس بداریم و به هم تبریک و شادباش بگوییم که یک باغ ثمربخش داریم. صد سالگی قطعا اتفاقی غرورانگیز برای هنرستان موسیقی تهران خواهد بود.

جشن صدسالگی «هنرستان موسیقی تهران» به همت تعدادی از فارغ التحصیلان دوره‌های مختلف هنرستان موسیقی تهران با همکاری معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، موسسه توسعه هنرهای معاصر، دفتر آموزش و توسعه فعالیت­های هنری و بنیاد رودکی برگزار می شود.

منبع: مهر

(Visited 10 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *