درخواست مهم محمد معتمدی: ناجی جان یک انسان باشید

درخواست مهم محمد معتمدی: ناجی جان یک انسان باشید

این زندگی حق عشرت نیست

عشرت نه بچگی داشت، نه نوجوانی و جوانی… حالا هم که نزدیک به 40 سال از عمرش گذشته خودش می‌گوید اصلا زندگی نکرده. داستان عشرت داستان همه زنانی است که خشونت را با گوشت و پوست و استخوان لمس کرده‌اند. چه آن‌ وقتی که در 12 سالگی قربانی تجاوز برادرش شد، چه آن وقتی که پدرش از ترس بی‌آبرویی او را در 13 سالگی شوهر داد و چه آن شب‌هایی که همسرش در ازای 30 هزار تومان او را به کارگران فصلی می‌فروخت… عشرت می‌گوید: 17 سالم که بود به اندازه زنان 80 ساله خسته بودم، دلم می‌خواست به خواب عمیقی فرو بروم و دیگر بیدار نشوم، دوست داشتم از کابوسی که در آن زندگی می‌کردم،‌به خوابی ابدی فرو بروم با رویایی تمام نشدنی.

عشرت که دیگر تاب و توان این زندگی و تن فروشی اجباری را نداشت، در یکی از روزهای 18 سالگی، همسرش را با ضربات چاقو به قتل می‌رساند و پس از 3 روز به خانه مادر همسرش رفته و آن‌جا همه چیز را اعتراف می‌کند. نزدیک 18 سال است که شب‌ها و روزهای عشرت در زندان زنان می‌گذرد. او که مهم‌ترین سال‌های زندگی‌اش را به جرم قتل در زندان بوده، حالا دست امید به سوی شما دراز کرده. عشرت تا آزادی 130 میلیون تومان فاصله دارد. او می‌تواند با پرداخت این پول تا پایان امسال از زندان آزاد شود، اگر این پول تا پایان سال تامین نشود، عشرت برای سال بعد باید مازاد دیه تعیین شده را پرداخت کند و این ماجرا از توان او خارج است. برای زنی که هرگز آرزو نکرده، آرزوی زندگی بدون دیوار بکنیم، برای زنی که هرگز خوشبخت نبوده آرزو کنیم، بدون ترس و واهمه در خیابان‌های این شهر نفس بکشد و فرصت داشته باشد تا برای دهه چهارم زندگی‌اش نقشه‌های دیگری بکشد، نقشه‌هایی از جنس زندگی و آرامش.

«عزیزانی که قصد کمک و آزادی این بانوی دربند را دارد برای کسب اطلاعات و شماره حساب جهت واریز کمک به صفحه اینستاگرام محمد معتمدی خواننده موفق و خوشنام کشورمان مراجعه کنند.
mohammadmotamedi»

منبع: ریتمو

 

(Visited 13 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *