خواننده انگلیسی رکورد پردرآمدترین تور موسیقی را به نام خود ثبت کرد

خواننده انگلیسی رکورد پردرآمدترین تور موسیقی را به نام خود ثبت کرد

اِد شیرن، خواننده و ترانه سرای اهل انگلیس که در سبک پاپ فعالیت می کند، با فروش ۴ میلیون و ۸۶۰ هزار بلیت به مبلغ ۴۳۲ میلیون دلار از تور کنسرت های جهانی خود توانست رکورد پردرآمدترین تور موسیقی را در سال ۲۰۱۸ به نام خود به ثبت برساند.

این آمار و رتبه بندی با عنوان بالاترین فروش بلیت موسیقی در تور جهانی از ۳۰ سال پیش تا کنون در سایت «پل استار» محاسبه می شود. پیش از اِدشیرن این رکورد ازآنِ گروه «یوتو»، گروه موسیقی راک ایرلندی شد که در سال ۲۰۱۷ تور «جاشوا تری» این گروه ۳۱۶ میلیون دلار فروش داشت. گروه «یوتو» همچنین با برگزاری ۳۶۰ تور بین سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ و کسب مبلغ ۷۳۶ میلیون دلار، عنوان بالاترین رقم تاریخ تور موسیقی به نام این گروه راک ثبت شد.

گفتنی است در رتبه ی دوم این رنکینگ تیلور سوئیفت با کسب ۳۴۵ میلیون دلار و فروش ۲ میلیون و ۸۸۰ هزار بلیت قرار گرفته است. در مجموع ۱۴ درصد از درآمد ۱۰۰ تور برتر جهان متعلق به اِد شیرن و تیلور سوئیفت می باشد. «جِی زی» و «بیانسه» رتبه ی سوم را با کسب ۲۵۴ میلیون دلار و فروش ۲ میلیون و ۱۶۰ هزار بلیت به خود اختصاص داده اند. در جایگاه چهارم تا دهم این رتبه بندی به ترتیب «پینک»، «برونو مارس»، «جاستین تیمبرلِیک»، «راجر واترز»، «یوتو» و «رولینگ استون» قرار دارند.

منبع: موسیقی پارس

(Visited 18 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *