شاهین فرهت: رکود فعالیت‌های هنری جامعه را افسرده می‌کند

شاهین فرهت: رکود فعالیت‌های هنری جامعه را افسرده می‌کند

شاهین فرهت معتقد است، که رکود فعالیت‌های هنری و فرهنگی موجب می‌شود که بی‌روحی و افسردگی سراسر جامعه را فرا گیرد.

شاهین فرهت، آهنگساز پیشکسوت با اشاره به موضوع بودجه کل کشور که به زودی تقدیم مجلس می‌شود به موضوع بودجه فرهنگ و هنر اشاره کرد و گفت: همه ما می‌دانیم که کشورمان در شرایط بد اقتصادی قرار دارد ولی این مشکل نباید به فرهنگ و هنر ضربه بزند پس مسئولان باید بودجه خوبی به این بخش اختصاص دهند.

فرهت در ادامه بیان کرد: در شرایط نامناسب اقتصادی فرهنگ و هنر می‌تواند شادی را به جامعه تزریق کند و به همین دلیل است که این بخش مهم‌ترین حوزه است زیرا می‌تواند امید را در دل مردم زنده کند.

این آهنگساز تاکید کرد: همه هنرمندان از مسئولان می‌خواهند تا در سال آینده بودجه خوبی برای بخش فرهنگ و هنر در نظر بگیرند. زیرا فرهنگ وهنر رکن مهم یک جامعه هستند و اگر بودجه کمی هم به این حوزه تعلق گیرد دیگر چیزی از هنر باقی نمی‌ماند.

فرهت افزود: از مهم‌ترین آسیب‌ها این است که نبود فعالیت‌های هنری سبب می‌شود جامعه بی‌روح شود و افسردگی سرتاسر جامعه را فرا گیرد.

شاهین فرهت با اشاره به موضوع اختصاص ارز دولتی به بخش فرهنگ و هنر که توسط سید مجتبی حسینی معاون هنری مطرح شده است گفت: واقعا جای تاسف دارد که به فعالیت‌های هنری  ارز دولتی تعلق نمی‌گیرد و به همین دلیل بخش‌های خصوصی نمی‌توانند از فعالیت هنری حمایت کنند.

فرهت در ادامه بیان کرد: همیشه فرهنگ و هنر باعث حل بحران‌های اجتماعی شده است پس به راحتی می‌توانیم به کمک این حوزه مشکلات اجتماعی را برطرف کنیم.

این آهنگساز افزود: در این شرایط نامناسب اقتصادی فرهنگ و هنر یک کالای اساسی برای جامعه است. ما هر روز می‌شنویم که مسئولان می‌گویند ما در جنگ روانی قرار داریم و در تهاجم فرهنگی به سر می‌بریم پس باید با اختصاص بودجه و ارز دولتی در مقابل این تهاجم قرار بگیریم.

فرهت در پایان گفت: ما می‌توانیم به کمک فعالیت‌های فرهنگی و هنری چهره واقعی خود را به جامعه جهانی نشان دهیم.

منبع: تسنیم

(Visited 11 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *