ارکستر «بل‌کانتو» اپراهای «جوزپه وردی» را اجرا می‌کند

ارکستر «بل‌کانتو» اپراهای «جوزپه وردی» را اجرا می‌کند

 ارکستر و کُر بزرگ بل کانتو به رهبری «نیما پناهی‌ها»، کنسرت «اُپرای ایتالیایی» را با اجرایی متفاوت و رپرتواری از اُپراهای جوزپه وردی اجرا خواهد کرد. «کسری فریدی» به عنوان پیانیست و «آرش اسدنژاد» به عنوان کنسرت مایستر در این ارکستر حضور دارد.

در این کنسرت «آناهیتا حسین‌زاده» سوپرانو کلوراتورا، «بتینا هووسپیان» متسو سوپرانو دراماتیک، «شایان حاصلی» فلوت، «نازنین احمد زاده» ابوا، «عرفان فرشی‌زاده» تیمپاتی، «کسری فریدی» پیانو، «آرش اسدنژاد» ویولن اول، «آرمین قضاتی» ویولن دوم،‌ «دانیال جورابچی» ویولا، «ارسلان علیزاده» ویولنسل و «هادی اسماعیلی» کنترباس می‌نوازند.

«بل ‌کانتو» اصطلاح ایتالیایی است به معنی آواز زیبا و سبکی مخصوص بهترین ملودی نویسان و بزرگ‌ترین اپرا نویسان تاریخ ایتالیاست. در این شکل اجرا تمام قطعات با دقت بسیار زیادی انتخاب می‌شوند. اجرای صحیح قطعاتی بسیار زیبا و تأثیرگذار چنان شور و هیجانی در شنونده ایجاد می‌کنند که شنونده، نه به‌اجبار، بلکه از سر شوق در جریان موسیقی غرق‌شده و عمیقاً در جریان مفاهیم زیبای موسیقی قرار می‌گیرد، که نه‌تنها موسیقی را درک می‌کند بلکه نوعی همدلی ایجاد می‌شود.

منبع: موسیقی ما

(Visited 10 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *