ارکستر سمفونیک تهران به رهبری «شهرداد روحانی» برای تبریز نواخت

ارکستر سمفونیک تهران به رهبری «شهرداد روحانی» برای تبریز نواخت

ارکستر سمفونیک تهران به رهبری «شهرداد روحانی» قطعه‌ی «آذربایجان فرزند ایران» را برای نخستین بار در تبریز برای۱۵۰۰ مخاطب موسیقی کلاسیک به روی صحنه برد. این قطعه توسط «عرفان وکیلی» از نوازندگان ارکستر ساخته شده است. در این اجرا قطعاتی از آنتوان دورژاک: آوای اسلووانی، یوهانس برامس: رقص مجار شماره ۱، حسین دهلوی: بیژن و منیژه، فکرت امیروف: کردی افشاری، ماکس اشتاینر: بر باد رفت، علی بیرنگ: درد ممتد ، عرفان وکیلی: آذربایجان فرزند ایران، یوهانس برامس: رقص مجار شماره ۵ و شهرداد روحانی: فریاد تهی توسط هنرمندان ارکستر نواخته شد.

پیش از اجرای قطعه، «شهرداد روحانی» توضیح داد:

قطعه‌ای که قرار است اجرا شود، توسط یکی از نوازندگان ارکستر ساخته شده و برای اولین بار هم در این شهر و برای مردم خوب تبریز اجرا می‌شود.

روحانی قبل از اجرای قطعه «فریاد تهی» رو به مخاطبان اجرا در تبریز گفت:

در دوران جنگ ‌تحمیلی قطعات مختلفی ساخته شده و من به پاس رشادت‌ها و از جان‌گذشتگی انسان‌های والا در طول این ۸ سال جنگ قطعه «فریاد تهی» را ساختم. این قطعه رو تقدیم به این عزیزان می‌کنم؛ چون اگر آن‌ها نبودند ما الان نمی‌توانستیم اینجا باشیم و برای شما برنامه اجرا کنیم.

حسن ختام برنامه اجرای قطعه «رقص دایره» از ساخته‌های استاد سنجری بود. ارکستر سمفونیک تهران به رهبری شهرداد روحانی در ادامه سفرهای استانی خود، ۴و ۵ آذرماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی تبریز (خاوران) به روی صحنه رفت.

منبع: موسیقی ما

 

(Visited 20 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *