رونمایی از تازه‌ترین آلبوم بازمانده‌ مکتب آوازی اصفهان

رونمایی از تازه‌ترین آلبوم بازمانده‌ مکتب آوازی اصفهان

آلبوم «هنوز آواز» اثر علی‌اصغر شاه‌زیدی، بازمانده‌ مکتب آوازی اصفهان عصر روز چهارشنبه(7 آذرماه) از ساعت 18 در سالن سوره حوزه هنری رونمایی می شود.

مرکز موسیقی حوزه هنری که به تازگی آلبوم «هنوز آواز» اثری از علی‌اصغر شاه‌زیدی را منتشر کرده است، روز چهارشنبه هفتم آذر از این اثر هنری رونمایی می‌کند.

در این آلبوم جدید که در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی سنتی به ویژه مکتب اصفهان قرار گرفته است، حاصل 50 سال تجربه و همکاری با هنرمندان بزرگ آواز مشهود است.  در انتشار این آلبوم سه ساز عود، تار و تنبک با آواز شاه‌زیدی همراه شده‌اند و همراهی عود با آواز، از نوآوری‌های به کار رفته در این آلبوم است. در تهیه آلبوم «هنوز آواز»، شهرام میرجلالی نوازندگی تار و محمود رفیعیان نوازندگی تنبک را برعهده داشته‌اند. همچنین پنج قطعه آوازی در دستگاه‌های چهارگاه، افشاری، دشتی، بیات اصفهان و شوردشتی خوانده شده‌اند.

علی‌اصغر شاه‌زیدی، خواننده آواز ایرانی و از بازماندگان مکتب آوازی اصفهان است. از معروف‌ترین آثار او تصنیف «جام مدهوشی» از آلبوم «چرخ گردون» با آهنگ علی تجویدی، تار جلیل شهناز، تنظیم فریدون شهبازیان و شعر بیژن ترقی است. او هم‌چنین آوازهای بسیاری را به صورت فی‌البداهه در برنامه‌ تماشاگه راز و رادیو اصفهان اجرا کرده است.

در این مراسم که به همت موسسه فرهنگی‌هنری سپهر سوره هنر برگزار می‌شود، حمیدرضا نوربخش (مدیرعامل خانه موسیقی ایران)، فریدون شهبازیان (رهبر ارکستر موسیقی ملی ایران)، هومان اسدی (عضو هیات علمی موسیقی دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران) و… حضور خواهند داشت.

علاقه‌مندان برای شرکت در این مراسم می‌توانند ساعت 18 روز چهارشنبه هفتم آذر ماه به آدرس تهران، خیابان حافظ، تقاطع سمیه، سالن سوره حوزه‌ی هنری مراجعه کنند.

منبع: ایلنا

(Visited 10 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *